piątek, 19 grudnia 2014

Przed meczem z ZAKSĄ.

   20-18-2014
18:00
 PEŁNA MOBILIZACJA I NA HALĘ.!

       W sobotę czeka nas kolejne spotkanie na naszej hali. Tym razem przyjedzie do nas drużyna z Kędzierzyna-Koźle. Dnia 18 grudnia wstąpiliśmy na trening naszych siatkarzy i zadaliśmy im parę pytać na temat meczu. Na pierwszy ogień rozmawialiśmy z Adamem Michalskim:

M.K: Jaki nastrój panuje w drużynie przed meczem z ZAKSĄ ?
A.M: Jak zawsze bojowy, trenujemy ostro i chcemy wygrać mecz.
M.K: Co sądzicie o rywalach ?
A.M: Jest to bardzo dobry zespół, graja tam reprezentanci Polski, Holandii. Będzie to bardzo ciężki mecz. Tym bardziej, że u nich wygraliśmy teraz co prawda jesteśmy u siebie ale będą chcieli się na pewno zrewanżować. Potrzebne im są punkty tak samo jak nam.
M.K: Co uważacie za swoją mocną stronę w nadchodzącym spotkaniu?
A.M: Myślę, że zespołowość. Jak będziemy zespołem, będziemy walczyć jeden za drugiego i pomagać sobie to możemy być spokojni o wynik meczu.
M.K: Jak myślisz jaki zawodnik z ZAKSY możne sprawić najwięcej problemu ?
A.M: Każdy. Każdy z zawodników w ZAKSIE może sprawić nam problem. Nie ma co się zapatrywać na kogoś konkretnego. Każdy jest w drużynie i każdy możne przechylić szalę na swoją stronę. Musimy się każdego obawiać.
M.K: Jaki wynik obstawiasz ?
A.M: Nie obstawiam, ale chciałbym żeby był korzystny dla nas.

        Później zaczepiliśmy Pawła Ruska:

M.K: Jakie nastawienie jest w drużynie przed meczem z ZAKSĄ ?
P.R: Jak zawsze bojowe.
M.K: Jakie humory panują w drużynie ?
P.R: Wszystko jest w porządku, na razie nie jest najgorzej. Punty zdobywamy jak do tej pory w każdym spotkaniu, także myślę że nasza gra nie wygląda źle, ale można wiele poprawić,. Nie popadamy w żadną euforię. W każdym meczu chcemy wyjść, zagrać jak najlepiej i wygrać. Fajnie by było gdyby udało się wygrać z ZAKSĄ. Na pewno nie będzie łatwo bo to już nie jest ta sama ZAKSA co  grała w pierwszej  rundzie.
M.K: Jaki zawodnik może sprawić najwięcej problemu ?
P.R: Myślę ze wszyscy to jest typowo drużyna, wiec trzeba mieć uwagę z każdej strony. Każdy się może rozhulać. Taką największą armata w ataku jest na pewno van Dijk, który najwięcej ataków wykonuje. o myślę ze to jest u nich taka jedynka jeśli chodzi o ofensywę trzeba się na nim skupić no ale tak jak mowie to jest cala drużyna wielu graczy trzeba uważać na wszystkich
M.K: Jaki wynik obstawiasz
P.R: Chciałbym wygrać, fajnie będzie jak wygramy nie ważne jak może być 3:2, 3:1, 3:0. Ważne byśmy wygrali.
        Na samym końcu rozmawialiśmy z drugim trenerem Pawłem Szabelskim:

M.K: Przed nadchodzącym meczem z ZAKSA jakie panuje nastawienie w drużynie?
P.SZ: Myślę ze po ostatnich występach każdy optymistycznie podchodzi do meczu nie możemy oczywiście myśleć ze to będzie proste spotkanie bo to może nas zgubić, ale każdy myśli realnie o tym , żeby zagrać dobre spotkanie. Myślę, że jeżeli będziemy w stanie zagrać swoje dobre zawody to tutaj jesteśmy skłonni sprawić niespodziankę wygrywając z ZAKSĄ, ale od zwycięstwa do porażki jest bardzo niewielki krok. W każdym secie trzeba się skoncentrować na swojej taktyce, dobrej grze,a nie myśleć od razu że to będzie proste spotkanie, bo takich w tej lidze nie ma. 
M.K: Co uważacie za swoją mocną stronę w zespole ?
P.SZ: Myślę, że można powiedzieć tutaj, że zespół jest bardzo dobrze zbilansowany. Mamy zawodników, którzy potrafią zaryzykować, nie potrzebują aż takiego ryzyka, ale grają bardzo mały marginesie błędu i oni tych błędów nie popełniają, a drudzy z kolei komponują się w tym elemencie, że zdobywają punkty w bardzo ważnych momentach. Ten zespół na tyle dobrze funkcjonuje, na tyle jest dobrze skomponowany, że każdy z tych zawodników potrafi na naszą korzyść przemianować ten wynik ,a tylko wtedy możemy go przejąć. Jeśli każdy z zawodników będzie grał na 100% swoich umiejętności.
M.K: Jaki wynik meczu Pan obstawia ?
P.SZ: Marzę o zwycięstwie, ale jest to bardzo klasowa drużyna, jeżeli możemy tylko powiedzieć że w tym momencie mamy jakąś realną szansę. Jeśli kibice widząc, że jest możliwość wygrania z ZAKSĄ to dobrze o nas znaczy. Przed sezonem nikt prawdopodobnie o zdrowych zmysłach nie powiedziałby przed meczem z ZAKSĄ możemy być faworytem, a co dopiero myśleć o jakimś zwycięstwie w tym momencie jest taka sytuacja, że mają nad nami tylko dwa punkty przewagi to pokazuje jak ta liga jest spłaszczona i jak wysoko jesteśmy w tabeli. To będzie mecz, który wyłoni zwycięzce bo inaczej w siatkówce nie może być. Mam nadzieję, że to nasza drużyna zwycięży. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz